Fotografia Ślubna Bydgoszcz Toruń.

Jak wybrać odpowiednio fotografa ślubnego ?

Wybór który, z pewnością nie należy do łatwych. Na Bydgoskim rynku jest wielu wspaniałych artystów z ogromnym doświadczeniem. Planując ślub z odpowiednim wyprzedzeniem, dajemy sobie komfort w poszukiwaniach fotografa ślubnego który spełni nasze oczekiwania, pod względem jakościowym oraz finansowym. Fotografia ślubna, to specjalizacja dla wytrwałych w tej branży. Jest to przede wszystkim fotoreportaż, który ma za zadanie pokazać dzień Waszego ślubu, takim jakim jest, lecz co ważne nie polega on na dosłownym archiwizowaniu całego dnia, lecz dobry fotograf będzie widział jak uwydatnić najważniejsze momenty, pokazać emocje, uchwycić detale.

Czym dla mnie jest fotografia ślubna?

Dla mnie – jest to pewnego rodzaju “misja” ponieważ wiem, jak ważną role pełnię w całym przedsięwzięciu i od moich zdjęć w dużej mierze, zależy to jak ten dzień zostanie zapamiętany. Umiejętność opowiadania za pomocą zajęć, tworzenia narracji to moje zadanie. Na swojej stronie mam przedstawione całe reportaże ślubne, ponieważ każdy ślub jest osobną opowieścią ze swoim wyjątkowym klimatem. Jako artystka potrafię wyłapać rzeczy zwykłe i zamienić je w rzeczy mające duże znaczenie w całej fotorelacji. Fotografia ma tę wartość sentymentalną która nabiera mocy po latach.

Fotograf dobrze przygotowany.

Jest to zadanie, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Od fotografa wymaga się przede wszystkim niezawodności, niezależnie jaka będzie cena usługi, nie można sobie pozwolić na wpadki. Warto zapytać fotografa, jak się zabezpiecza przed wadą sprzętu, czy posiada dostateczną ilość kart pamięci oraz akumulatorów. Najlepiej jeśli również będzie miał w zapasie drugie body (aparat), które będzie w razie konieczności szybko gotowe do pracy. Ja pracuję zawsze na dwóch aparatach jednocześnie, dzięki czemu nie muszę żaglować obiektywami podczas ważnych ujęć, gdzie nie ma na to czasu.

Relacja.

Jeśli portfolio i doświadczenie i cena będzie odpowiednia, kolejną według mnie kwestią jest człowiek z jakim mamy spędzić cały dzień. Osobiście uważam, że ważne jest również to jak dogadujemy się z fotografem, czy słucha on naszych potrzeb, czy jest otwarty i elastyczny. Powinniśmy “nadawać na tych samych falach”, aby współpraca była owocna i satysfakcjonująca. Oczywiście na wybór fotografa może składa się jeszcze wiele czynników, takich jak nie za niska lub nie za wysoka cena, zdobyte tytuły lub publikację, to moim zdaniem liczy się poczucie estetyki, umiejętność opowiadania narracji i człowiek. Ponieważ wiem, że cenę warunkuję rynek a inne czynniki to tylko dodatki to wierzę, że wygra estetyka twórcza.

Jak wybrać odpowiednio fotografa ślubnego ?

Wybór który, raczej nie należy do łatwych. Na Bydgoskim rynku jest wielu wspaniałych artystów z ogromnym doświadczeniem. Planując ślub z odpowiednim wyprzedzeniem, dajemy sobie komfort w poszukiwaniach fotografa ślubnego który spełni nasze oczekiwania, pod względem jakościowym oraz finansowym.

Fotografia ślubna, to specjalizacja dla wytrwałych w tej branży. Jest to przede wszystkim fotoreportaż, który ma za zadanie pokazać dzień Waszego ślubu, takim jakim jest. Uwydatnić najważniejsze momenty, pokazać emocje, uchwycić detale.

Czym dla mnie jest fotografia ślubna?

Dla mnie – jest to pewnego rodzaju “misja” ponieważ wiem, jak ważną role pełnię w całym przedsięwzięciu i od moich zdjęć w dużej mierze, zależy to jak ten dzień zostanie zapamiętany.

Umiejętność opowiadania za pomocą zajęć.

Na swojej stronie mam przedstawione całe reportaże ślubne, ponieważ każdy ślub jest osobną narracją. Staram się zawsze spojrzeć z innej perspektywy na rzeczy zwykłe, aby oddać klimat tego co mnie otacza. Pewne rzeczy nabierają znaczenia sentymentalnego po latach i choć mogą to być przedmioty z pozoru blachę, za jakiś czas uruchomią lawinę wspomnień.

Fotograf dobrze przygotowany.

Jest to zadanie, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Od fotografa wymaga się przede wszystkim niezawodności, niezależnie jaka będzie cena usługi, nie można sobie pozwolić na wpadki. Warto zapytać fotografa, jak się zabezpiecza przed wadą sprzętu, czy posiada dostateczną ilość kart pamięci oraz akumulatorów. Najlepiej jeśli również będzie miał w zapasie drugie body (aparat), które będzie w razie konieczności szybko gotowe do pracy.

Relacja.

Jeśli portfolio i doświadczenie i cena będzie odpowiednia, kolejną według mnie kwestią jest człowiek z jakim mamy spędzić cały dzień. Osobiście uważam, że ważne jest również to jak dogadujemy się z fotografem, czy słucha on naszych potrzeb, czy jest otwarty i elastyczny. Powinniśmy “nadawać na tych samych falach”, aby współpraca była owocna i satysfakcjonująca.

Oczywiście na wybór fotografa może składa się jeszcze wiele czynników, takich jak nie za niska lub nie za wysoka cena, zdobyte tytuły lub publikację, to moim zdaniem liczy się poczucie estetyki, umiejętność opowiadania narracji i człowiek. Ponieważ wiem, że cenę warunkuję rynek a inne czynniki to tylko dodatki to wierzę, że wygra estetyka twórcza.

Zapraszam do galerii ślubów 🙂

Pozostałe galerie ślubów znajdziecie w menu w zakładce Wasze historie

fotograf na ślub dwór hulanka bydgoscz
fotograf na ślub Plener Nina i Łukasz Płac Lubostroń
fotograf na ślub Agnieszka i Mariusz plener Ostromecko