Niniejszy regulamin został stworzony na bazie wieloletniego doświadczenia, wydarzeń i najczęściej zadawanych pytań. Nazywam się w nim „Fotografem” a każdego kto korzysta z moich usług „Klientem”

1. Każdy Klient przed sesją otrzymuje link do tego regulaminu. Decyzja o skorzystaniu z usług Fotografa jest równoznaczna z akceptacją wszystkiego, co ten regulamin zawiera.

2. Przed umówieniem się na sesję należy zapytać o dostępność terminu, przez kontakt z Fotografem lub za pośrednictwem strony do rezerwacji https://anetanowacka-fotografia.zalamo.com/book

3. Sesję może zarezerwować Fotograf, jeśli Klient wyrazi zgodę na rezerwację i poda odpowiednio dane do dokonania rezerwacji takie jak imię i nazwisko, numer telefonu, adres mailowy, lub samodzielne przez stronę https://anetanowacka-fotografia.zalamo.com/book

Dane nie zostają przekazywane nikomu innemu.

Podając swoje dane zgadzają się na przetwarzanie ich przeze mnie w ramach moich usług.

Wraz z galerią swoich Fotografii, Klient w osobnym mailu otrzymuje obowiązkowe do wypełnienia tabelki RODO bez ich wypełnienia Fotograf nie jest w stanie wykonać swojej pracy.

Przed przyjściem na sesje należy wypełnić formularz z pytaniami przed sesją.

4. Na sesję przychodzimy punktualnie. Fotograf zawsze na kilka dni przed sesją drogą mailową lub smsową potwierdza datę i godzinę sesji. W przypadku braku reakcji do dnia poprzedzającego sesję, Fotograf wysyła powiadomienie o anulowaniu terminu sesji. Punktualność przybycia na sesję jest bardzo ważna. Jeśli czujesz, że się spóźnisz poinformuj mnie o tym, gdyż po 15 minutach spóźnienia Fotograf zaczyna zajmować się innymi zleceniami swojej firmy. Klient powinien pamiętać, że spóźnienie jest kosztem poświęcanego mu czasu.

Przygotowanie do sesji:

Proszę zabrać obuwie na zmianę czyli czyste i pasujące kolorystycznie do stylizacji.

Ubrania uczestników do zdjęć wspólnych powinno być spójne kolorystycznie. Bez dużych logotypów oraz krzykliwych wzorów.

5. Czas sesji, jest określony podczas dokonywania rezerwacji i opisany w wybranym pakiecie. Przekroczenie czasu sesji za zgodą klienta jest zobowiązane dodatkową opłatą 100 zł 1/h zdjęć

6. Płatność za sesję jest dokonywana w dniu sesji, gotówką lub kartą w przypadku sesji w studio lub przelewem w przypadku reportaży. W przypadku tej ostatniej formy płatności należy poinformować Fotografa o wyborze formie płatności przelewem, lub jej zmanię najpóźniej 4h przed sesją. Klient ma obowiązek dostarczyć dane do faktury (bez VAT) jeśli sobie takową życzy, w przeciwnym razie otrzyma paragon w dniu zlecenia.

7. Sesje realizowane są w soboty oraz niedziele w godzinach 10-18. W studio przy ul. Nad Torem 114, 85-409 w Bydgoszczy lub w terenie zgodnie z zamówieniem.

8. Panel Klienta. Dane do logowania do Panelu Klienta to podany adres mailowy podczas rezerwacji, gdzie należy zresetować swoje hasło.

9. Przekazanie zdjęć.

Zdjęcia z sesji studyjnych przekazywane są w wersji do wglądu, za pośrednictwem Panelu Klienta, do samodzielnego wybrania zdjęć do dalszej obróbki przez Fotografa.

10. Termin przekazania zdjęć.

Po wykonanej sesji studyjnej/plenerowej lub fotoreportażu (nie dotyczy ślubów) fotograf ma maksymalnie 28 dni roboczych na wysłanie galerii do wglądu ze wszystkimi najlepszymi zdjęciami z sesji.

Od momentu wybrania zdjęć i wysłania swojego wyboru do Fotografa. Fotograf ma maksymalnie 28 dni lub w szczególnych przypadkach gdy Fotograf ma w danym momencie bardzo dużo pracy termin może ulec wydłużeniu do maksymalnie 35 dni na wykonanie obróbki graficznej zamówionych fotografii raz wykonanie wydruków. 

Od momentu otrzymania linku na maila z dostępem do galerii Klient powinien wybrać zdjęcia do retuszu z sesji oraz zdjęcia do wydruku z selekcji wydruki w przypadku reportaży do 28 dni.

11. Dodatkowe zdjęcia w wersji cyfrowej oraz wydrukiem ponad pakiet, należy opłacić przez stronę (płatności przelewy24). Zamówione dodatkowe wydruki oraz produkty aby były zlecone do wykonania muszą zostać opłacone przez stronę.

12. Klient otrzymuje dokładnie taką ilość fotografii jaką zakupił i była opisana w pakiecie, oraz każde dodatkowe zdjęcia które opłacił ponad umówiony pakiet zgodnie z cennikiem. Nie ma możliwość otrzymania „reszty” zdjęć bez ich wcześniejszego opłacenia zgodnie z cennikiem opisanym na stronie www.nowackafoto.pl. „Reszty” czyli fotografii surowych/nieobrobionych za darmo. Może jednak zakupić dodatkowe ujęcia. Cennik JASNO i WYRAŹNIE informuje Klienta ile otrzyma ujęć i jaka jest cena za każde kolejne.

Najczęściej zadawane pytanie:

a. – czy możemy dostać resztę zdjęć, których nie wybraliśmy?

– niestety nie, możecie je natomiast zakupić, gdyż na tym polega moja praca. Cena za obrobione fotografie podana jest w cenniku. W przypadku dużych zleceń tj. komunia, śluby, iventy istnieje możliwość zakupu dużej ilości fotografii tylko po wstępnej obróbce, wyceniane indywidualnie.

b. – co z resztą zdjęć, których nie wybraliśmy?

– jeśli nie poinformujecie mnie o chęci dokupienia dodatkowych ujęć na przełomie najbliższych 6 miesięcy, surowy materiał zostaje usuwany z dysków po 6 miesiącach.

13. Przygotowanie do sesji prze klienta odpowiedniej kolorystki ubrań przez Klienta jest niezwykle ważne, od nich zależy jakość zdjęć. Zgodnie z wytycznymi jakie zawsze Fotograf udziela przed sesją Klientowi telefonicznie lub za po. Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za jakość końcowego dzieła wywołane zaniedbaniami przez Klienta.

14. Fotografie w galeriach zabezpieczone są znakami wodnymi, które zostają usunięte po zakupieniu i opłaceniu ujęcia.

Najczęściej zadawane pytania:

a. – czy galeria jest prywatna?

– tak, galeria jest przypisana do indywidualnego adresu mailowego, chroniona hasłem.

b. – jak długo moje fotografie będą dostępne w galeriach?

– patrz punk 12 podpunkt b, natomiast gotowe fotografie będą dostępne na pewno na chwilę obecną kilka lat. Jest to czas niezobowiązujący opierający się na obecnej współpracy z dostawcą serwerów i może ulec zmianie.

15. Od momentu wyboru zdjęć przez klienta. Popędzanie Fotografa nie służy mu i stresuje. Czas jaki musi poświęcić na kilka zapytań dziennie „kiedy będą zdjęcia” jest tak długim czasem, że mógłby go poświęcić pracy nad obróbką. Termin oczekiwania jest wypadkową tego, jak wiele Fotograf ma pracy i też mu bardzo zależy, by jak najszybciej oddać Klientowi swoje dzieło.

16. Usługa EKSPRESS, gdy klient otrzymuje fotografie obrobione do 3-7 dni wiąże się z dopłatą 200zł

17. Zgoda na publikację. Każdy Klient może sam zdecydować czy pozwala Fotografowi na upublicznienie swojego wizerunku na:

– facebooku Aneta Nowacka Fotografia,– instagramie: Aneta Nowacka Fotografia

– stronie nowackafoto.pl

– podczas wystaw, wernisaży

– publikacji w prasie czy materiałach reklamowych

Zgoda dla Fotografa jest niezwykle ważna, bo to jedyna droga by móc promować swoją pracę.

Klient w każdej chwili ma możliwość ze zgody wycofać się. Klient udziela zgód poprzez formularz RODO wysyłany na maila zaraz po przesłaniu galerii zdjęć.

18. Najczęściej zadawane pytanie:

Nie otrzymałem zdjęć a już dawno wybrałem

– sprawdź czy zakończyłeś odpowiednio wybór zdjęć, przez kliknięcie wyślij do fotografa

Kiedy odbitki będą gotowe do odbioru ?

– od moment wysłania informacji, że zdjęcia są gotowe do pobrania, ma 28 dnia na przekazanie gotowych i zapakowanych wydruków.

Nie mogę odebrać zdjęć, jestem z poza Bydgoszczy, czy można wysłać zdjęcia kurierem ?

– tak, zdjęcia mogę wysłać paczkomatem po podaniu przez Klienta dokładnych danych na jaki paczkomat mam nadać, po opłaceniu z góry kwoty 20 zł. Przedpłata na konto bankowe Mbank: 42 1140 2004 0000 3302 7516 5762

19. Klient zobowiązany jest z zapoznaniem się z portfolio Fotografa, jego stylem obróbki i pracy. Klient nie może oczekiwać od Fotografa wykonania dzieła niezgodnego z jego poczuciem estetyki oraz niezgodnego z charakterystycznym dla Fotografa stylem w tym z kolorystyką, kontrastem, kadrowaniem.

20. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZDROWIE I MIENIE

– plener:

Klient decydując się na sesję w plenerze musi być świadom, że plener to owady, zwierzęta, rośliny, to woda, błotko, piach i cała cudowna przyroda. Stosowne zabezpieczenie się np. przed kleszczami, komarami czy żmijami boa ? leżą po stronie Klienta. Nie może on mieć pretensji do Fotografa z powodu ugryzienia przez mrówkę czerwoną czy zadrapania na nodze. Poruszając się po polach, łąkach, lasach czy świecie z betonu obie strony zachowują zdrowy rozsądek i ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa.

– studio:

Klient decydujący się na sesję w studio musi zachować pewną umiarkowaną ostrożność. To miejsce, gdzie znajduje się wiele przedmiotów: tła, lampy, garderoba, meble, kosmetyki. Rzeczy cenne dla Fotografa i Klient powinien do wszystkiego podchodzić z szacunkiem. Klient jest odpowiedzialny za swoje dziecko w tym wyrządzone przez niego krzywdy na własnym ciele. Fotograf jest ubezpieczony od różnych wydarzeń losowych, które mogą nastąpić w czasie trwania sesji, jednak uszkodzenie zdrowia to zawsze uszkodzenie zdrowia – niepotrzebna sytuacja.

21. DOBIERAJ WŁAŚCIWY POTRZEBĄ PAKIET

Klient dokonując wyboru sesji otrzymuje dokładnie to czego sesja dotyczy. Nie można wybrać np. sesji rodzinnej i „przy okazji” zrobić kilka fotografii kobiecych. Oczywiście, nie ma problemu przedyskutować taką możliwość wcześniej, jednak należy pamiętać, że SESJA RODZINNA to nie sesja dla PARY. Jeśli klient chciałby wykonać takie fotografie podczas jednej wizyty jest zobowiązany do dopłaty do wybranej sesji.

20. KOMUNIKACJA

Fotograf pracuje:

od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00

kontakt jest możliwy drogą telefoniczną 792-058- 050 do godziny 18:00 lub email: fotografia@annowacka.pl

oraz facebooka lub istargrama

gdzie klient swobodnie może pisać kiedy ma tylko ochotę. Fotograf najczęściej odpowiada w ciągu 24h w dni robocze. Jeśli klient nie otrzymał odpowiedzi na zapytanie proszony jest o zaprzestanie focha i ponowną próbę kontaktu, gdyż na brak reakcji mogło mieć wiele czynników i nie jest to na pewno czynnik lekceważenia.

Moja praca jest również moją pasją, co dla Was stanowi wspaniały bonus, bo możecie mieć pewność, że oddam jej całe swoje serce i zaangażowanie. Nie poganiam Was, rozpieszczam i goszczę. Powyższe wytyczne dyktowane są wielką chęcią przeżycia przez nas wspaniałego czasu, bez nerwów, niedomówień czy zagubionego szacunku. Jesteście dla mnie ważni, dzięki Wam mogę się rozwijać i tworzyć klatki ulotnej rzeczywistości. Każdy moment spędzony z Wami to dla mnie zaszczyt.

Pozdrawiam Aneta Nowacka Wasz Fotograf