Sesje noworodkowe Bydgoszcz i okolice

Zdjęcia noworodkowe są zdecydowanie niepowtarzalną i wyjątkową pamiątką z dzieciństwa, które możesz sobie podarować oraz Twojemu Dziecku. Czas po urodzeniu przemija bardzo szybko, a nasze Maluszki tak szybką zmieniają, że na co dzień tego nawet nie dostrzegamy. Dopiero oglądając fotografie wracamy do tych wyjątkowych chwil tuż po urodzeniu i jesteśmy zaskoczeni jak nasza pociecha się zmieniła. Znam to doskonale, gdyż sama jestem szczęśliwą mamą. Fotografią noworodkową zajmuję się od ponad 5 lat, rozwijam się i doskonalę swój warsztat po to aby moje fotografie były dla Was najważniejszą i najpiękniejszą pamiątką Waszych dzieci.

Kiedy wykonać sesje noworodkową ?

Na sesję noworodkową polecam aby zapisywać się jeszcze w trakcie ciąży, najlepiej pod koniec 8 lub 9 m-c, lub od razu po porodzie. Na sesje noworodkową zapraszam maluchy do 6 do ok. 21 dni po urodzeniu. Jest to odpowiedni czas na spokojne i komfortowe przeprowadzenie sesji. Jest to okres w którym Nasz mały model ma twardy sen i pozwala nam na swobodnie pozycjonowanie, co gwarantuje wiele niepowtarzalnych ujęć. Dotyk i zewnętrze dźwięki nie wybudzają go ze snu, a sesja przebiega bezpiecznie i bez stresu dla dziecka oraz rodziców. Jednak zdaję sobie sprawę, że nie zawsze jest możliwości wykonania sesji do 14 dnia po porodzie, z różnych względów. Zdarza się bowiem, że maluchy rodzą się przed czasem, lub pobyt w szpitalu ulega wydłużeniu, wówczas realizacja sesji noworodkowej może być odłożona do max 3 tyg. po urodzeniu. Warto jest z ok. 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem zarezerwować wstępny termin sesji, ale spokojnie nie jest to ostateczny termin. Dopiero po powrocie z maluszkiem ze szpitala do domu proszę wówczas o ostateczne potwierdzenie terminu sesji.

Kiedy nie możemy wykonać sesji noworodkowej ?

Są sytuacje gdy wykonanie sesji w danym terminie, nie jest możliwe wówczas przekładamy naszą sesję na bardziej dogodny czas. są to sytuacje takie jak np. :

 • złe samopoczucie mamy po porodzie – jeśli mama jeszcze nie nabrała w pełni sił i czuje się osłabiona
 • wcześniactwo
 • żółtaczka z koniecznością naświetlania
 • widoczna mocna alergia, wysypka, trądzik niemowlęcy – gdy całe całe jest pokryte krostkami. Czekamy do momentu wyleczenia zmian.

Przeciwskazaniem natomiast nie jest:

 • żółtaczka która nie wymaga naświetlania
 • łuszcząca się sucha skóra, zmiany na skórze przebarwienia lub kwarki
 • niska waga urodzeniowa

Gdzie najlepiej wykonać sesje noworodkową ?

Sesje noworodkowe wykonywane są na ternie Bydgoszczy i okolic z dojazdem do klienta w Waszym domowym zaciszu lub w moim Studio na Czyżkówku na ul. Nad Torem 114, przytulnym o dostosowanym do potrzeb noworodków. Moje studio jest wyposażone w niezbędne dodatki: akcesoria, ubranka, czapeczki, opaski, koszyczki, misy, ławeczki i zasób akcesoriów wciąż się powiększa. Ubranka do sesji są każdorazowo po użyciu wyprane w antyalergicznych środkach dla niemowląt.

Jak przygotować noworodkowa przed sesją ?

Dobrze jest przygotować dla małego dodatkowe mleczko w butelce. Po ubraniu małego modela i przygotowaniu stylizacji, zaczynam usypianie przez karmieni, co może chwilę potrwać. Następnie bezpiecznie układamy malca do koszyczka lub na poduszkę i pozycjonujemy. Dobrze jest mieć również w pogotowiu ulubiony kocyk i trochę odciągniętego mleczka w butelce. Polecam również zapewnić chociaż dwa podkłady i pieluszkę tetrową. I to wszystko.  Rodzice mogą asystować przy sesji jeśli mają ochotę, lub odpocząć na kanapie i zdać się na moje doświadczenie. 

Sesja noworodkowa w domu, czy to możliwe ?

Tuż po narodzinach dziecka, wiele się dzieje w każdym domu. Po przyjeździe ze szpitala z nowym członkiem rodziny, czas spowalnia. Dla noworodka liczy się przede wszystkim matczyne ciepło i spokój. Noworodek jeszcze dojrzewa do zmian i przesypia całe dnie. Po kilku dniach w domu z noworodkiem, pewne czynności staja się bardzo rytualne. Dalego zawsze wychodząc na przeciw rodzicom, proponuję wykonanie sesji noworodkowej w ich domu. Rozumiem, jak delikatny jest to czas i jak bardzo rodzice troszczą się o to, aby nie zachwiać równowagi trybu sennego maluszka i co ważne nie zawsze jest sposobność na pierwszy spacer po za, ciepłe i przytulne mieszkanko. Dlatego sesja w domu jest o wiele wygodniejsza dla rodziców i ceniąc sobie ich spokój również dla mnie.

Wykonanie sesji w domu, jest to możliwe praktycznie w każdym mieszkaniu, ponieważ potrzebuję jedynie około 2m² i dostęp do naturalnego światła. Na sesje do klienta zabieram wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak: farelka, misy, kocyki, owijki, ubranka, opaski dla dziewczynek, dodatki, dekoracje, lampę na statywie oraz tło.

Ważne kwestie które umożliwią wykonanie sesji domowej :

 • potrzebne miejsce to około 3 m2
 • jasny pokój z dostępem do światła naturalnego
 • ściany w pokoju nie powinny być jaskrawe a raczej w jasnych neutralnych kolorach, biel, bież, szarość.
 • dostęp do prądu
 • spokojna atmosfera

Jak przygotować pokój do sesji ?

Aby sesja mogła być zrealizowana komfortowo, dobrze jest wygospodarować około 2-3m² jest to wystarczająca ilość miejsca, aby ustawić lampę, tło ze ścianką rozwijane na dwóch statywach, oraz lampę ze światłem zastanym ( żarówki o barwie światła naturalnego ) więc należy zwrócić uwag na leżące kable i statywy aby inni członkowie rodzinny mogli się swobodnie przemieszczać po mieszkaniu. Pomieszkanie powinno być dobrze nagrzane i z dostępem do światła naturalnego.

Ile trwa sesja ?

Trzeba się nastawić, że sesja noworodkowa może trwać długo, zwykle od 3 do 4h. Sesje typy lifestyle bez usypiania i pozycjonowania ok. 2h. Sesja odbywa się bez żadnej presji czasowej, ponieważ jest dostosowana do cyklów karmienia i usypiania. Pierwsze dwie godziny to zwykle czas usypiania do mocnego i stabilnego snu.

U każdego dziecka przebieg sesji jest inny ważny jest jednak okres, w jakim planujemy sesje. Najlepszym czasem są pierwsze dwa tygodnie po urodzeniu, ponieważ w pierwszych dniach po urodzeniu noworodek jest bardzo “elastyczny”, co gwarantuje bezpieczne i udane ujęcia.

Bezpieczeństwo

Podczas sesji bezpieczeństwo Twojego Malca, jest dla mnie najważniejsza. Nie ma mowy o najmniejszym zaniedbaniu. Przed każdą sesją akcesoria są dezynfekowane a ubranka wyprane. Oczywiście używam przez całą sesje mam założoną maseczkę, oraz czyste i zdezynfekowane dłonie. Studio jest zawsze dokładnie wysprzątane a podłogi umyte. Temperatura studia jest zawsze odpowiednia dla Twojego dziecka. Rodzice są blisko podczas sesji jako dodatkowa asysta.

Rezerwacja terminu sesji.

Aby dokonać rezerwacji terminu sesji, będę potrzebować Wasze imię i nazwisko, adres mailowy, numer telefonu.

Można samodzielnie dokonać rezerwacji sesji przez kalendarz sesji online TU

Categories: noworodki